EUS ve uzmanlık süreci nasıldır? Klinik eczacı nedir, ne yapar? Servisteki hastaların tedavisinde klinik eczacının rolü nedir? Akılcı ilaç kullanımlarında klinik eczacılık ve ülkemizde klinik eczacılık uygulamaları geleceği nedir? Bireye özgü tedavide klinik eczacılık. Eczacılıkta yapay zeka kullanımı, ilaç keşfinde ve geliştirilmesinde yapay zeka, endüstride yapay zeka, yapay zeka kullanımının eczacılığın geleceği üzerindeki rolü. Kişiye özel ilaçlar mümkün mü? Kişisel tedavi ve farmakogenetik, farmakogenetiğin gelişiminde eczacı. Ülkemizdeki farmakogenetik laboratuvarları, farmakogenetik testler, farmakoneteiğin kliniğe yansıması. Akademide eczacı neler yapabilir? Pandemi sürecinde laboratuvarda rolü ve etkinliği. Yeni ilaçlar geliştirmek mümkün mü? Laboratuvarda çalışmak için sahip olunması gereken özellikler. Akademide eczacının yönelebileceği alanlar neler? Eczacılığın multidisipliner olmasının akademiye yansıması nasıl? Öğrencilik sürecinde akademi için hazırlık, akademinin süreçleri. Aromaterapinin günlük yaşamdaki yeri, tedavide kullanımı, doğru kullanımı ve uçucu yağ eldesi yapmak. Spor eczacılığı, olimpiyatlar ve eczacı, doping yapan ilaçlar ve doping, sporda eczacının rolü. Toksikoloji nedir? Advers ilaç reaksiyonları, günlük hayattaki toksin maddeler. Bitkilerle tedavi mümkün mü? Fitoterpiyi eczacı haricinde biri yapabilir mi? Doğru kullanımlar, doğru bilinen yanlışlar…

Sağlıkta Kariyer Fırsatları ve Sağlık Eğitiminin Geleceği Sağlıkta Kariyer Zirvesi ve Fuarında Konuşulacak
Geleceğin sağlık mesleklerinin tanımlanması ve sistemde doğru pozisyonlanması gibi konuların yanı sıra sağlık mesleklerinde yeni yaklaşımların gündeme taşınacağı Sağlıkta Kariyer Zirvesi ve Fuarı, 7-10 Temmuz 2021 tarihleri arasında Eksponext Dijital Platformunda düzenlenecek. Sağlık alanında istihdamı büyütmek ve sağlık eğitiminde kaliteyi artırmak amacıyla kamu, özel ve akademiden konusunda uzman sağlık profesyonellerini bir araya getirerek istişare ortamı yaratmayı da hedefleyen Zirvede Türkiye’de sağlık eğitimi, bölüm tanıtımları, sağlık istihdamı, sağlık mesleklerinin dönüşüm süreçler ve geleceği gibi konuların yanı sıra sağlık psikolojisi, yapay zeka ve sağlık teknolojileri gibi aktüel konulara yer verilecek.
Geleceğin Bilimi Platformu’nun katkıları ile Ekspoturk tarafından organize edilen ve Exponext by Ekspoturk Online Platformunda gerçekleşecek Zirvede oturumlar, atölyeler, webinarlar gibi online toplantıların yanında sağlık eğitimi ve kariyeri alanında gençlerin hedef eğitim ve sağlık kurumlarıyla etkileşim sağlayacakları dijital standlar ile kurumlar arası işbirliklerine olanak tanıyan B2B görüşmeler de etkinliğin önemli bir parçası olacak.
Çıktıları ile sağlık otoriteleri ve politika yapıcılar için kaynak olması ve sağlık alanında kariyer planlayan gençlere rehberlik etmesi arzusu ile sağlık eğitimine katkı sunması planlanan Sağlıkta Kariyer Zirvesi ve Fuarına başta hastaneler ve üniversiteler olmak üzere tüm sağlık profesyonelleri, sağlık çalışanları, akademisyenler ve sağlık alanında eğitim alan ve almayı hedefleyen gençler davetlidir.