Sağlıkta Kariyer Zirvesi’nde 8 Temmuz 2021, Perşembe günü 12:45-13:30 saatleri arasında genetik, moleküler biyoloji, biyoenformatik mesleklerine ilişkin tanıtım oturumu yapılacak. Oturumda konuşmacı olarak Üsküdar Üniversitesi,BABE – Müdür Yard. ve Biyogüvenlik Anabilim Dalı Başkanı Doç. Dr. Kaan Yılancıoğlu, Yıldız Teknik Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölümü Öğretim Görevlisi Prof. Dr. Muhammed Hamza Müslümanoğlu, Gebze Teknik Üniversitesi Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölümü Öğretim Görevlisi ve Moleküler Biyoloji Derneği (Türkiye) Kurucu Başkanı Prof.Dr. Uygar Halis Tazebay ve Üsküdar Üniversitesi TRGENMER-Transgenik Hücre Teknolojileri & Epigenetik Araştırma ve Uygulama Merkezi Direktörü ve hiDNA Kurucu Direktörü Dr. Cihan Taştan yer alacak.
Geleceğin sağlık mesleklerinin tanımlanması ve sistemde doğru pozisyonlanması gibi konuların yanı sıra sağlık mesleklerinde yeni yaklaşımların gündeme taşınacağı Sağlıkta Kariyer Zirvesi ve Fuarı, 7-10 Temmuz 2021 tarihleri arasında Eksponext Dijital Platformunda düzenlenecek. Sağlık alanında istihdamı büyütmek ve sağlık eğitiminde kaliteyi artırmak amacıyla kamu, özel ve akademiden konusunda uzman sağlık profesyonellerini bir araya getirerek istişare ortamı yaratmayı da hedefleyen Zirvede Türkiye’de sağlık eğitimi, bölüm tanıtımları, sağlık istihdamı, sağlık mesleklerinin dönüşüm süreçler ve geleceği gibi konuların yanı sıra sağlık psikolojisi, yapay zeka ve sağlık teknolojileri gibi aktüel konulara yer verilecek.
Geleceğin Bilimi Platformu’nun katkıları ile Ekspoturk tarafından organize edilen ve Exponext by Ekspoturk Online Platformunda gerçekleşecek Zirvede oturumlar, atölyeler, webinarlar gibi online toplantıların yanında sağlık eğitimi ve kariyeri alanında gençlerin hedef eğitim ve sağlık kurumlarıyla etkileşim sağlayacakları dijital standlar ile kurumlar arası iş birliklerine olanak tanıyan B2B görüşmeler de etkinliğin önemli bir parçası olacak.
Çıktıları ile sağlık otoriteleri ve politika yapıcılar için kaynak olması ve sağlık alanında kariyer planlayan gençlere rehberlik etmesi arzusu ile sağlık eğitimine katkı sunması planlanan Sağlıkta Kariyer Zirvesi ve Fuarına başta hastaneler ve üniversiteler olmak üzere tüm sağlık profesyonelleri, sağlık çalışanları, akademisyenler ve sağlık alanında eğitim alan ve almayı hedefleyen gençler davetlidir.