Etkinlik Hakkında

Geleceğiniz elinizde…

Dijital teknolojilerin hayatımızın merkezine oturduğu günümüz dünyasında yeni normaller, yeni normlar ve alışkanlıklar toplumların sosyal ve ekonomik yapısını tamamıyla değiştirmektedir. Hızla hayatımızın parçası haline gelen dijital teknolojiler başta sağlık olmak üzere tüm sektörleri ve meslekleri dönüştürmektedir.

Tıp Meslekleri Nasıl Dönüşüyor?

Sağlık bilişimi alanında ileri uygulamalar, akıllı sistemler ve teknolojiler ile yapay zeka teknolojileri gibi gelişmeler, geleceğin sağlık mesleklerini şekillendirirken 3D üretim mühendisliği, yapay zeka destekli sağlık teknikerliği, biyoteknoloji, nanoteknoloji mühendisliği, dron pilotu, veri analizisti gibi sağlık alanında yer bulan yeni meslekler hayatımıza şimdiden girdi. Dönüşen ve değişen günümüz dünyasında dijitalleşme ile birlikte sağlık meslekleri de kabuk değiştirmekte ve tıp meslekleri tüm bu gelişmeler ışığında yeniden şekillenmektedir.

Geleceği Birlikte Şekillendirelim

Geleceğin sağlık mesleklerinin tanımlanması ve sistemde doğru pozisyonlanması gibi konuların yanı sıra tıp mesleklerinde yeni yaklaşımların gündeme taşınacağı Sağlıkta Kariyer Zirvesi ve Fuarı, sağlık alanında istihdamı büyütmek ve sağlık eğitiminde kaliteyi artırmak amacıyla kamu, özel ve akademiden konusunda uzman sağlık profesyonellerini bir araya getirerek istişare ortamı yaratmayı hedeflemektedir.Öte yandan sağlık alanında kariyer yapmak ve kariyerlerini daha ileri taşımak isteyen gençlere yol gösterecek bir platform oluşturması da planlanan Sağlıkta Kariyer Zirvesi ve Fuarı, 07-10 Temmuz 2021 tarihleri arasında Eksponext Dijital Platform’da kariyerine sağlık alanında yön vermek isteyen gençlerle bu alanda faaliyet gösteren üniversiteler ve eğitim kurumlarını bir araya getirecek. Sağlıkta Kariyer Zirvesi ve Fuarı’nın çıktıları ile sağlık otoriteleri ve politika yapıcılar için kaynak olması ve sağlık alanında kariyer planlayan gençlere rehberlik etmesi arzusu ile sağlık eğitimine katkı sunan tüm sağlık profesyonellerini etkinliğimize davet eder, sağlıklı günler dileriz.