Çocuk gelişimi mezunları nerelerde iş bulabilir? Aile eğitiminde çocuk gelişimcilerin yeri nedir? Özel eğitim kurumları ve ana okullarında alanlaşma olabilir mi? Ne yaparlar? 0-18 yaş çocuk eğitiminde eğitimcilerin rolü nedir? Çocuk gelişimciler gelecekte nerede olacak ve çocuk gelişimi bölümünün geleceği ne olacak? Çocuk gelişimciler hangi meslek dalları ile çalışırlar? Mesleki yetkinliklerinin artması için hangi sertifika programlarına ihtiyaç var? Çocuk gelişimcilerin ülkemizdeki yeri nedir? Çocuk gelişimcilerin istihdam olanakları neler? Çocuklar okul öncesi eğitim almalı mı?”
Çocuk gelişimi eğitimi ile ilgili beklenen hedeflerin gündeme taşınacağı oturumda geleceğimizi temsil eden bugünün çocuklarına verimli bir katkı ve destek sağlamak için yapılması gerekenler konuşulacak.

Sağlıkta Kariyer Fırsatları ve Sağlık Eğitiminin Geleceği Sağlıkta Kariyer Zirvesi ve Fuarında Konuşulacak
Geleceğin sağlık mesleklerinin tanımlanması ve sistemde doğru pozisyonlanması gibi konuların yanı sıra sağlık mesleklerinde yeni yaklaşımların gündeme taşınacağı Sağlıkta Kariyer Zirvesi ve Fuarı, 7-10 Temmuz 2021 tarihleri arasında Eksponext Dijital Platformunda düzenlenecek. Sağlık alanında istihdamı büyütmek ve sağlık eğitiminde kaliteyi artırmak amacıyla kamu, özel ve akademiden konusunda uzman sağlık profesyonellerini bir araya getirerek istişare ortamı yaratmayı da hedefleyen Zirvede Türkiye’de sağlık eğitimi, bölüm tanıtımları, sağlık istihdamı, sağlık mesleklerinin dönüşüm süreçler ve geleceği gibi konuların yanı sıra sağlık psikolojisi, yapay zeka ve sağlık teknolojileri gibi aktüel konulara yer verilecek.
Geleceğin Bilimi Platformu’nun katkıları ile Ekspoturk tarafından organize edilen ve Exponext by Ekspoturk Online Platformunda gerçekleşecek Zirvede oturumlar, atölyeler, webinarlar gibi online toplantıların yanında sağlık eğitimi ve kariyeri alanında gençlerin hedef eğitim ve sağlık kurumlarıyla etkileşim sağlayacakları dijital standlar ile kurumlar arası işbirliklerine olanak tanıyan B2B görüşmeler de etkinliğin önemli bir parçası olacak.
Çıktıları ile sağlık otoriteleri ve politika yapıcılar için kaynak olması ve sağlık alanında kariyer planlayan gençlere rehberlik etmesi arzusu ile sağlık eğitimine katkı sunması planlanan Sağlıkta Kariyer Zirvesi ve Fuarına başta hastaneler ve üniversiteler olmak üzere tüm sağlık profesyonelleri, sağlık çalışanları, akademisyenler ve sağlık alanında eğitim alan ve almayı hedefleyen gençler davetlidir.