Dil ve konuşma terapistleri neler yapar? Hangi gruplarla ne çalışır ve bozukluklar nelerdir? Alan dışı Yüksek Lisansların bölüme verdiği olumsuz durumlar neler? Dil ve konuşma terapistlerinin çalışma alanlarını arttırmak mümkün müdür? Diğer sağlık çalışanları ve ailelerin bölüm DKT farkındalığı neden önemlidir? Lisans eğitimi sonrası sertifikalara ne kadar ihtiyaç var? Her eğitim gerekli midir? Dil ve konuşma terapisinde hangi alanlarda uzmanlaşır/özelleşebiliriz? Farklı meslek mensuplarının dil ve konuşma terapisi üzerine tutumları ve alana dahil olmaları konusunda yaklaşımları nasıl?
Geçmişten günümüze dil ve konuşma terapisinin masaya yatırılacağı oturumda DKT konusu geniş bir perspektifte ele alınacak.

Sağlıkta Kariyer Fırsatları ve Sağlık Eğitiminin Geleceği Sağlıkta Kariyer Zirvesi ve Fuarında Konuşulacak
Geleceğin sağlık mesleklerinin tanımlanması ve sistemde doğru pozisyonlanması gibi konuların yanı sıra sağlık mesleklerinde yeni yaklaşımların gündeme taşınacağı Sağlıkta Kariyer Zirvesi ve Fuarı, 7-10 Temmuz 2021 tarihleri arasında Eksponext Dijital Platformunda düzenlenecek. Sağlık alanında istihdamı büyütmek ve sağlık eğitiminde kaliteyi artırmak amacıyla kamu, özel ve akademiden konusunda uzman sağlık profesyonellerini bir araya getirerek istişare ortamı yaratmayı da hedefleyen Zirvede Türkiye’de sağlık eğitimi, bölüm tanıtımları, sağlık istihdamı, sağlık mesleklerinin dönüşüm süreçler ve geleceği gibi konuların yanı sıra sağlık psikolojisi, yapay zeka ve sağlık teknolojileri gibi aktüel konulara yer verilecek.
Geleceğin Bilimi Platformu’nun katkıları ile Ekspoturk tarafından organize edilen ve Exponext by Ekspoturk Online Platformunda gerçekleşecek Zirvede oturumlar, atölyeler, webinarlar gibi online toplantıların yanında sağlık eğitimi ve kariyeri alanında gençlerin hedef eğitim ve sağlık kurumlarıyla etkileşim sağlayacakları dijital standlar ile kurumlar arası işbirliklerine olanak tanıyan B2B görüşmeler de etkinliğin önemli bir parçası olacak.
Çıktıları ile sağlık otoriteleri ve politika yapıcılar için kaynak olması ve sağlık alanında kariyer planlayan gençlere rehberlik etmesi arzusu ile sağlık eğitimine katkı sunması planlanan Sağlıkta Kariyer Zirvesi ve Fuarına başta hastaneler ve üniversiteler olmak üzere tüm sağlık profesyonelleri, sağlık çalışanları, akademisyenler ve sağlık alanında eğitim alan ve almayı hedefleyen gençler davetlidir.