Sağlıkta Kariyer Zirvesi’nde 8 Temmuz 2021, Perşembe günü 12:00-12:45 saatleri arasında beslenme ve diyetetik mesleğine ilişkin tanıtım oturumu yapılacak. Oturumda konuşmacı olarak İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü Öğretim Görevlisi Doç. Dr. Sabiha Zeynep Aydenk Köseoğlu, Biruni Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölüm Başkanı Prof. Dr. Fatma Çelik, Ali Dereli Beslenme ve Eğitim Danışmanlık Kurucusu Dyt. Ali Dereli ve Nişantaşı Üniversitesi Öğretim Görevlisi ve MDnutriacademy Genetik Biyomühendislik Kurucusu Melis Durasi yer alacak.
Geleceğin sağlık mesleklerinin tanımlanması ve sistemde doğru pozisyonlanması gibi konuların yanı sıra sağlık mesleklerinde yeni yaklaşımların gündeme taşınacağı Sağlıkta Kariyer Zirvesi ve Fuarı, 7-10 Temmuz 2021 tarihleri arasında Eksponext Dijital Platformunda düzenlenecek. Sağlık alanında istihdamı büyütmek ve sağlık eğitiminde kaliteyi artırmak amacıyla kamu, özel ve akademiden konusunda uzman sağlık profesyonellerini bir araya getirerek istişare ortamı yaratmayı da hedefleyen Zirvede Türkiye’de sağlık eğitimi, bölüm tanıtımları, sağlık istihdamı, sağlık mesleklerinin dönüşüm süreçler ve geleceği gibi konuların yanı sıra sağlık psikolojisi, yapay zeka ve sağlık teknolojileri gibi aktüel konulara yer verilecek.
Geleceğin Bilimi Platformu’nun katkıları ile Ekspoturk tarafından organize edilen ve Exponext by Ekspoturk Online Platformunda gerçekleşecek Zirvede oturumlar, atölyeler, webinarlar gibi online toplantıların yanında sağlık eğitimi ve kariyeri alanında gençlerin hedef eğitim ve sağlık kurumlarıyla etkileşim sağlayacakları dijital standlar ile kurumlar arası iş birliklerine olanak tanıyan B2B görüşmeler de etkinliğin önemli bir parçası olacak.
Çıktıları ile sağlık otoriteleri ve politika yapıcılar için kaynak olması ve sağlık alanında kariyer planlayan gençlere rehberlik etmesi arzusu ile sağlık eğitimine katkı sunması planlanan Sağlıkta Kariyer Zirvesi ve Fuarına başta hastaneler ve üniversiteler olmak üzere tüm sağlık profesyonelleri, sağlık çalışanları, akademisyenler ve sağlık alanında eğitim alan ve almayı hedefleyen gençler davetlidir.